Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

Danışanlar Ne Diyor?


Petek Kabakcı’nın eski bir öğrencisi olarak, ticari girişimimiz için plan yapmaya başlarken, profesyonel koç olarak onun bana sağladığı yardımı anlatmak benim için bir zevktir.

Biz küçük bir kurumsal hukuk firmasıyız, ve ortaklarımız küçük çaplı işletmeleri satın almak için özel bir yatırım grubu kurmamıza karar verdiler. Yeni girişimimizi başlatmamızda, Petek’in hayattan ne istediğimiz gibi sorular sorarak ve bunları bir zaman çizelgesi dahilinde belirli hedeflere dönüştürerek, bize koçluk yapması bu döneme rastlar. O noktadan itibaren, faaliyetimizin esas yapısını oluşturan iş planımızı ve modelimizi geliştirmemizde bize yardımcı oldu. Multimilyon dolarlık uluslararası bir firmanın başkanı olan Petek’in planlama çabalarımız için çok değerli olan ticari durumlarla ilgili gerçek tecrübesi ve kişisel bilgisi vardı.

Hedeflerinizi ve planlarınızı gerçekleştirmenizde kendinizi sorumlu hissettiğiniz bir kişi için söylenecek çok şey vardır, ve Petek bizim için o kişiydi. Şunu söyleyebilirim ki, Petek girişimimizin ana yapısını yaklaşık 10 hafta gibi bir sürede geliştirmemiz için bize ilham verdi, ve biz bu güne kadar hala o modeli kullanarak çalışmaktayız.

Petek’i tereddüt etmeksizin tavsiye ederim.

Robert M. Manners, İdari Yönetici


(As a former student of Petek Kabakci, it is my pleasure to describe the assistance that she provided to me as a professional coach as we began planning for our business venture.

We are a small corporate law firm, and the partners deciced to launch a private equity group for acquiring microcap businesses. It was during this time that Petek coached us in getting our new venture launched, from asking us questions such as what we want out of life, and transforming them into specific goals with timelines attached. From there she assisted us in developing our business plan and model, which provided the framework for our launch. As President of a multimillion dollar international enterprise, Petek had actual experience and personal knowledge of business situations that were invaluable to our planning efforts.

There is a lot to be said for a person to whom you make yourself accountable for achieving your goals and plans, and Petek was that person for us. I can tell you that she inspired us to develop the framework for the launch within a period of approximately 10 weeks, and we are still working off of that model to this day.

I recommend her without hesitation.)

Robert M. Manners, Managing Director


Petek Kabakcı, kullandığı kariyer koçluğu teknikleri aracılığıyla, bir birey ve firmamın yöneticisi olarak sahip olduğum potansiyeli keşfetmemde yardımcı oldu. Bende bulunan ve farkında olmadığım profesyonel yetenekleri algıladı, ve işimle ilgili amaçlarıma ve hedeflerime açıklık kazandırmama yardım etti. Şirketinin, takımlarının ya da birey olarak kendilerinin potansiyelini ortaya çıkartmak isteyen herkese Petek’i memnuniyetle tavsiye ederim.

Timothy D. Mangeruga, İdari Yönetici

(Petek Kabakci, through her career coaching techniques, helped me to discover my potential as an individual and Managing Director of my firm. She perceived in me professional abilities of which I was not aware, and assisted me to clarify my business goals and objectives. I gladly recommend Petek to anyone who would like to unleash the potential of their organization, teams, or themselves as an individual.)

Timothy D. Mangeruga, Managing Director


Yaşamınızın kendi kontrolünüzün dışında olduğunu sandığınız ve kim olduğunuzu bilemediğiniz anda bir sarmala girmiş gibi hissedersiniz. İşte bu noktada Petek Hanım sizi sizinle birlikte, yanı başınızda ortaya koyarak, duygularınızı düşüncelerinizi olayları objektif bir gözle görmenizi, iç dünyanızı yönetebilmenizi ve en önemlisi hayallerinizin ışığında kendi hayatınızın mimarı olmayı öğrenmenizi sağlamaktadır. Gerek kullandığı zengin tekniklerle, gerekse bizzat kendi duruşu imajı ile örnek model teşkil ederek hayatınıza büyük bir anlam katmaktadır. Kendi vizyonunuzu belirlemenize çok büyük çaba harcayarak bu vizyonun sadece bir kağıt parçasına yazılı kalmasının ötesine geçmenizi sağlayarak bu vizyona ulaştıracak stratejileri belirlemenize yardımcı olur. Belirttiğim ve belirtmeyi unuttuğum tüm diğer kazanımlarla Petek Hanım bana gerçekten yürekten istediğim hayalleri geri kazandırdı. Artık hayatımda en önemli söz sahibi kişi ve amaçlarıma ulaşmaktaki tek sınır kendimim. İşinizde gösterdiğiniz titizliğiniz ve gösterdiğiniz sınırsız sevgi için teşekkür ederim Petek Hanım.

Ebru Çağlar, Avukat


Çeşitli nedenlerle sıradanlaşan insanlar, özlemlerini ,motivasyonlarını ve yaşama sevinçlerini kaybedebiliyor, hatta en kötüsü kilitlenebiliyor. Her gün kullandığımız bilgisayarın zaman zaman reset düğmesine basılması, ehil ellerde kayıt dosyalarının temizlenmesi ve gerekiyorsa yeni programların yüklenmesine ihtiyaç duyulması gibi, insan için de böyle işlemlerin gerekliliği yadsınamaz. İşte böylesi bir süreç yaşadığınızda, size yardımcı olacak bir yaşam koçunu sahtelerinin arasından ayırmanız bir şans. Şanslı bir danışan olarak, içimde ukte olan kendime ait bir işyeri açmam için gereken yol, usul ve motivasyonu Petek Hanım’ın önerdiği kaynaklar ve koçluk yardımı ile başarma yolundayım. Ayrıca günde iki paket sigara içerken içemez olduğumun, konuşmaktan çekinen birisiyken, şimdi bangır bangır konuşmak istediğim bir topluluk aradığımın bilinmesini isterim.

Nezihi ÖZGÜR


Kendi içinizde bir yolculuğa hazırsanız ve benliğinizin labirentlerinde kaybolmadan yolunuzu bulmak istiyorsanız, güvenebileceğiniz bir yol arkadaşına ihtiyacınız olacaktır. Petek Hanım, pozitif kişiliği, yalın ve gerçekçi yaklaşımı ile bu yolculukta size ihtiyaç duyacağınız koçluk ve danışmanlığı sunarak büyük fayda sağlayacaktır. Petek Hanım ile çalışmalarımız sonucunda kişisel gelişimim için hedeflediğimden çok daha fazlasını elde ettim. Kendisini tanımayı büyük bir kazanç kabul ediyorum. Kendisini çok daha önce tanımış olmayı dilerdim.

Y. A., Genel Müdür Yardımcısı, Bürokrat


Danıştım, diyorum ki; başarılarınızın , başarısızlıklarınızın , mutluluğunuzun , mutsuzluğunuzun anahtarı kendi içinizde saklıdır. Hayatta daha pozitif , daha mutlu, daha başarılı olmanın yolu bence kendinizi daha iyi tanımaktan geçer . Petek Hanım beni bana öğretti, yapabilceklerimi , insanın aslında ne kadar güçlü ve özel bir varlık olduğunu gösterdi. Yeniden özgüvenimi kazanmama yardım etti, ona minnettarım. Sayısal bir beyin olarak yetişmiş bir insan olan bana, hiç bilmediğim ama kendi iç huzurum ve başarım için geliştirmem gereken yeni bilgeliklere giden kapılar açtı. Elimde limonlar vardı , Petek Hanım bana limonatanın nasıl yapılacağını gösterdi. Size minnettarım, teşekkürler PETEK HANIM.

E. A., Makina Mühendisi


Bir satranç oyununu dışardan seyrederken doğru hamleleri görmek, satranç oynarken doğru hamleleri bulmaktan genellikle daha kolaydır. Çünkü bir olayın ya da sorunun parçasıyken uygun çözümleri bulmak ya da uygulamak, ne kadar bilgili ve donanımlı olunsa da, zordur. Bu yüzden bir sorunun parçası olduğunuz durumlarda doğru hamleleri bulabilmek ya da uygulayabilmek için ilgili alanda yetkin ve bağımsız bir profesyonelden destek almak son derece faydalıdır. Özellikle boğuşulan sorunlar kişiliğimiz ve etkileşimde bulunduğumuz kişilikleri içeren "ince" - soft- konularsa...

Petek Hanım yetkinliği ve profesyonelliğinin yanı sıra amatör ruh ve heyecanı ve pozitif kişiliği ile daha ilk görüşmede size doğru yerde olduğunuz duygusunu verecektir. Petek Hanım’la beraber çalışmak aynı zamanda bir keşfe beraber başlamak gibidir: Kendinizi, kişiliğinizi, potansiyelinizi ve kişiliğinizde ya da çevrenizde saklı size ket vuran faktörleri tanımaya ve anlamaya, bunları amaçlarınıza hizmet edecek şekilde dönüştürmeye çıktığınız bir keşif süreci.

Amaçlarınızı ya da hedeflerinizi netleştirmek istiyorsanız ya da ne istediğinizi bilmekle beraber buna giden yolda karşınıza çıkan "soft" engellerle nasıl başa çıkacağınız konusunda destek arayışındaysanız Petek Hanım'la tanışmış olmaktan büyük memnuniyet duyacaksanız.

B.A. Makine Mühendisi, Yönetici


"Petek Hanım’la yaptığımız çalışmaların başından bugüne ne kadar yol kattettiğimizi anlatmaya  kelimeler yetmez, ama elimden geldiği kadar anlatmaya çalışayım. Petek Hanım sayesinde güçlü ve zayıf yönlerimi görüp zayıf yönlerimi nasıl güçlendireceğimi farkettim. İmajın iş hayatında ne kadar etkili olduğunu farkettim. Şirketlerin ve kişilerin hedefleri olmasının ne kadar önemli olduğunu farkettim. İç motivasyonumuzun çok önemli olduğunu ve herşeyi yapabilmekteki gücümüz olduğunu farkettim. En önemlisi, bazı davranışlarımın insanları nasıl etkilediğini ve nasıl sonuçlar doğurduğunu görünce, davranışlarımı olumlu yönde değiştirebileceğimi farkedip değiştirmeyi öğrendim. Petek Hanım'a,  bende var olanları, içimdekileri görememi sağladığı ve motivasyonumu yükselttiği için gerçekten çok teşekkür ederim."

 Z. Ş.,  Yönetici


Diğer insanları tanımanın ilk adımı kendini tanıyabilmektir. Kişi herşeyden önce neleri yapabileceğini ve bunu gerçekleştirmek için kapasitesini nasıl kullanabileceğini bilmek durumundadır. Ne mutlu bizlere izleyeceği yolda ışık tutanlara! Ben Alfa Net yönetim danışmanlığı ve yaşam koçluğu seanslarına katıldıktan sonra kendime üçüncü bir kişi gibi dışarıdan bakabilmeyi öğrendim. Özgüvenim arttı. Dahası artık yaptığım işe daha fazla konsantre olabiliyorum. Teşekkürler, Petek Hanım.

Y.B., Tıp Doktoru


Hangi meslek, hangi konum ve hangi yaşta olursanız olun, mevcut problemlerinizi çözmek için tüm doğrularını bilmenize rağmen, çıkmazda olduğunuz, tıkandığınız, motivasyon bulamadığınız durumlar olabiliyor. Böyle durumların çözümlenmesi, yeni başlangıçların yapılması ve alınan kararların sistemli olarak uygulanabilmesi için ateşleyici güç ve destek Petek Hanım’dır. Sorunlarınız çözülürken aynı zamanda kendinizle barışıyor ve yakın çevrenize karşı daha anlayışlı ve hoş görülü hale geliyorsunuz. Bu durum, koçluk çalışmasından elde ettiğim bir çok kazanımdan birisi oldu.

G.K., Tıp doktoru

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara