Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

Neden Bir Koçunuz Olmalı?


Donald Trump, Tiger Woods, gibi en başarılı iş adamları ve sporcuların, Pfizer ve Dell Computer gibi büyük şirketlerin CEO’larının kişisel koçları varsa sizin neden olmasın? Sizce böyle insanlar başarılı oldukları için mi koçları vardır? Koçları olduğu için mi başarılılardır? Yanıt: Her ikiside.

Günümüzün rekabetçi iş ortamında yüksekleri hedefleyenlerin kişisel koçlarının olması bir lüks değil bir zorunluluktur.

Koçluk süreci hedeflerinizi netleştirir, vizyon ve stratejilerinizi oluşturmanıza yardım eder, güçlü yönlerinizi geliştirmenize, eksik yönlerinizi fark etmenize ve tamamlamanıza yardım eder, enerji ve motivasyonunuzu yükseltir, gerek duyduğunuz bilgi ve becerileri edinmeniz için sizi yönlendirir.

Koçluk, düşünceleri uyaran ve yaratıcı bir süreç ile bireyin kişisel ve profesyonel potansiyelini en üst düzeye çıkarmasını sağlayan, koç ile danışan arasında ortak bir çalışmadır.

Kişisel koçunuz ne yapar?


Sizi dikkatle dinler, anlar, amacınız doğrultusunda size tarafsız ve profesyonel bir yaklaşımla destek verir, gerek duyduğunuz duygusal ve zihinsel beceri ve alışkanlıkların gelişimine yardımcı olur. Bunu yaparken gerek duyulan psikolojik ve yönetimsel yöntemlerden yararlanır. Bir lider, bir yönetici, bir girişimci veya bir birey olarak özgün hedefleriniz ve gereksinimlerimiz doğrultusunda sizinle birlikte, size özgü bir koçluk, danışmanlık ve eğitim programı tasarlar ve uygular.

Bütün Alfa Net Koçluk programları bireyselliğinize ve her bireyin özgün olmasına büyük değer verir. Özgünlüğünü anlamaya çalışmak, bireyin kendisini anlamasına yardım etmek, kendisini algılama biçimiyle öz güveninin artmasını sağlamak, kendi özgün bakış açısını seçmesini desteklemek amacımızdır. Her insan her an kimliğini seçmektedir. Ünvanlarınız sizleri sınırlamasın. Şuandan itibaren yeni seçimler yapabilir, yeni bilgi ve beceriler edinebilir, yeni şekilde davranabilir, önceliklerininizi yenileyebilirsiniz. Farklı seçimler yaptığınızda, farklı davrandığınızda, diğerlerinin size bakışı da değişecektir.

Yaşam sonludur hatta kısadır. O zaman her bir güne olabilğince fazla yaşam sıkıştırmalıyız. Gelişim ve güvence birbirine zıttır ve insanlar ikisini birlikte isterler. Bu nedenle size risk almanızı engelleyen, yaşamınızı daraltan, sizi uyuşturan ve eylem yapmaktan alıkoyan nedenleri düşünmeye teşvik ediyoruz. Yaşam denen macerada oyuncularız, sadece düşünürler değil. Seçimlerimizden sorumluluk almalıyız. Biz seçtik biz yaptık ve sonuçlarını yaşıyoruz.

Sizi başkaları önceliklerinizi onaylamasa bile sizin için önemli olan şeylere odaklanmanıza, isteklerinizle çevrenizin beklentilerini dengelemeye, yaşamı tutkuyla yaşamaya teşvik ediyoruz. Mükemmellik ve sıradışılık böyle elde edilir.


Bir koçunuz olması için hazır mısınız?


Kendinizi başarılı buluyorsanız veya başarılı olma potansiyelinizi hissediyorsanız, hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, yeni alışkanlıklar edinmek, duygusal zeka becerilerinizi geliştirmek, sizi sınırlayan olumsuz düşüncelerden kurtulmak istiyorsanız, yaşamı dopdolu ve coşkuyla yaşamak istiyorsanız bir koçunuz olmasının tam zamanı. Daha mutlu, özgür ve renkli bir yaşam için kendinize yatırım yapın. Bizi arayın.

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara