Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

Hipnoz


Hipnoz günümüzde Amerikan halkı tarafından en sık uygulanan 4 zihin-beden terapisinden birisidir.

Harvard Medical School

Bireyin kendisiyle ve bireyler arası doğrusal iletişim yeterince etkin olsaydı mutlu senaryo gerçekleşmiş olurdu. Bir kurumda çalışanlar yöneticilerinin verdiği öğüdü dinleyip istenen tepkiyi verirdi, istenen yönde değişir ve gelişirdi. Aynı şekilde kişi kendisine “sigarayı bırakmam gerekiyor” veya “şu işi ertelememem gerekiyor” dediği zaman sigarayı bırakabilir ve istemese bile elindeki işi ertelemeden tamamlayabilirdi. Oysa birçok zaman insanlar, yöneticisi, patronu, eşi veya kendi iç sesi tarafından bir işi yapması/yapmaması veya bir yönde değişmesi talep edildiğinde bu kişiye veya kendi kendisine direnç gösterir, tepki gösterir, gücenir, kızar, itiraz eder. Ortaya çıkabilecek olumsuz tepkiler bunlarla sınırlı değildir.

İnsanlar için değişmek zordur. Birey olarak farklı olmak isteriz, bazı hedeflere ulaşmak isteriz, çoğunlukla bunun için ne yapmak gerektiğini de biliriz fakat gereklerini yapmak her zaman mümkün olmaz. Bireysel öz kontrol zordur. Bunun ötesinde bir iş yerinde yönetici iseniz, diğer insanların duygusal ve zihinsel dirençlerini aşarak insanları aynı hedefe koşan verimli bir takım haline getirmenin zorluğunu bilirsiniz. Bilinç düzeyindeki iletişim tıkandığında, biliçaltı iletişimi sağlayan hipnoz amaca ulaşılmasında etkili bir tekniktir.

Hipnoz beynin günlük yaşamda zaman zaman içinde bulunduğu doğal durumlardan biridir. Dış dünyanın silikleştiği veya kaybolduğu, dikkatin ve algıların içe döndüğü, içsel ve dışsal önerilere verilen direncin ortadan kalktığı, pozitif değişimin kolaylıkla elde edilebileceği zihinsel ve bedensel gevşeme durumudur.

Hipnoz, kritik-analitik düşünceyi aşan bir iletişim biçimidir ve trans durumu olmadan da etkili olabilecek tekniklere sahiptir. Bu teknikleri kullanarak birisinden direkt olarak bir şey istemeden onu etkilemek mümkün olabilir.

Alfa Net yöneticiler ve bireyler için hipnozu amaçlarına daha kolay ulaşmalarını sağlayacak bir araç olarak sunar. Alfa Net hipnoz çalışmalarında Amerika’da bulunan Ulusal Hipnozcular Birliği (National Guild of Hypnotists) etik kurallarına uymaktadır; http://www.ngh.net/Downloads/CodeEthicsStandards.pdf

Alfa Net, hipnoz tekniği desteğiyle aşağıda belirtilen alanlarda yaşamınızı geliştirme ve güzelleştirmenin yanısıra, yaşamınızı zorlaştıran her türlü etmenin giderilmesinde size özgü çözümler sunar.


Öz Güven Artırma


Öz Disiplin Artırma


Motivasyon Artırma


Enerji Artırma


Konsantrasyon Artırma


Stres Yönetimi


Kilo Yönetimi


Erteleme Alışkanlığının (procrastination )GiderilmesiSigara Bırakma

Modunuzu iyileştirmek, kendinizi daha iyi hissetmek, stresten uzaklaşmak, işinize ara vermek veya kilonozu kontrol etmek için sigara içiyor olabilirsiniz. Sigaranın zararlarını hissettiğiniz halde alışkanlıklar zincirini kıramıyor olabilirsiniz. Hipnozla sizi sigara içmeye iten duygu ve düşünce alışkanlıklarınız yeni ve istenen duygu , düşünce ve aktiviteler ile yer değiştirilebilir.


Ağrı Yönetimi (Hypnoanalgesia)

Bedende duyulan ağrının psikolojik ve/veya fiziksel kaynaklı birçok nedeni olabilir. Hipnoz çalışması öncesi ağrı kaynağının tıp doktorunca ortaya çıkarılması, herhangi ilerleyen bir hastalığın olmadığının anlaşılması önemlidir. Hipnoz ile bedenin doğal ağrı kesici mekanizması harekete geçirilerek ağrı yönetimi sağlanabilir.


Kendi Kendine Hipnoz

Yukarıda söz edilen uygulamalar ve bunların dışındaki amaçlar için kendi kendinizi istediğiniz doğrultuda yeniden programlamayı öğrenmeniz mümkün. Alfa Net’te istediğiniz herhangi bir amaç ile ilgili alacağınız minimum 5 hipnoz seansını takiben kendi kendine hipnozun ilkeleri ve uygulamalarını sizin için tasarlanmış bir eğitim programıyla öğrenebilirsiniz.

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara