Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

İmaj Danışmanlığı


Doğru imaj, prestij ve gücün anahtarıdır.

İmaj mutluluk ve başarınızı etkileyen başlıca etkenlerden biridir.

İmaj bulunduğumuz ortamdaki insanlar üzerinde bıraklığınız izlenim ve sizi algılayış biçimleridir. İnsanlar üzerindeki izleniminiz görünüş, davranış ve konuşmalarınız ile oluşur. İmaj yalnızca nasıl göründüğünüz değil, kurduğunuz sözlü ve sözsüz iletişimin toplamıdır. İmaj bir iletişim aracıdır.

Kişisel imaj, kıyafet, ses tonu, diksiyon, yüz ifadeleri, kullanılan sözcükler, kurulan göz teması, el hareketleri, konuşmalarda verilen mesaj, verilen duygu, davranışlar gibi birçok faktörden oluşur. Bu faktörlerden her biri algılayan tarafın zihninde diğer başka özellikleri de sembolize eder. Örneğin kuvvetli bir şekilde el sıkışmak güven verir, göz teması kişinin konusunda bilgili olduğu izlenimi yaratır. Üzerinizdeki kıyafet insanların finansal durumunuz, güvenilirliğiniz hatta zekanız üzerinde yorum yapmasına neden olur. Bir sonraki adım, verdiğiniz bilgiye güvenilmesi, ricanızın yerine getirilmesi, işe alınmanız veya pazarladığınız ürünün satın alınması olabilir.

İmajınız insanların size nasıl davranacağını belirler. İmajınızı değiştirmek yaşamınızı değiştirmek anlamına gelebilir.

Kurumların da imajları vardır. Olumlu kurumsal imaj, pazar payının artırılması, kaliteli ve yetenekli personel istihdamının kolaylaşması, dağıtım maliyetlerinin düşmesi, yatırımcıların ilgisinin artması, medya desteği gibi faydalar sağlayabilir.

Beklenenin altında, zayıf veya kötü bir imajın maliyeti sanılanın çok üstündedir. İlk izlenim için ikinci bir şansınız yoktur.

İmaj danışmanlığı psikolojik, sosyolojik, fiziksel ve artistik boyutları ile birlikte ele alınmalıdır.

İmajın psikolojik etkisi bilişsel, duygusal, ruhsal ve davranışsaldır. Beden imajı, öz imaj, öz güven, öz değer, kendini gerçekleştirme gibi bireysel kimlik ve öz kavramı, kişilik yapıları ile birlikte imajın psikolojik boyutunu oluşturur.

Ekonomik, sosyal, politik, estetik genel değerler, giyisi ve statü, roller, toplumsal sınıf düzeyi, etiket ve protokol, moda akımları, sözsüz iletişim ve semboller imajın sosyal açısını oluşturur.

Fiziksel açı, beden özellikleri ve tipi, beden dili, giyim ve bakımdan oluşurken, artistik açı, renk, tarz, tasarım, garpdrop planlama gibi ögeleri içerir.

Alfa Net imaj danışmanlığı

  • Kısa ve uzun dönemli amaçlarınızı saptamanıza yardımcı olur.
  • Bulunduğunuz ortamın ve üstlendiğiniz rolün gerektirdiği olumlu imajı analiz etmenizi, tanımlamanızı ve yaratmanızı sağlar.
  • Mevcut imajınızı analiz eder.
  • İstenen imaj için gerekli olan becerileri geliştirmenizi sağlar ve gerekli görülürse diğer uzmanlık alanlarına yönlendirir.
  • İstenen imajı sabote eden biliçaltı kötü alışkanlıklarınızı ortadan kaldırmanıza yardım eder.
  • Kendinizi algılama biçiminizi netleştirir, öz güven ve öz saygınızı artırır.
  • İnançlarınızı, hedef ve imajınızı destekleyek şekilde yeniden yapılandırır.
  • Diğer insanların algılarını yönlendirmeyi öğretir.

Hakettiğiniz saygıyı, güveni, hayranlığı, başarıyı kazanmaya hazırmısınız?

İmaj Yönetimi Programlarımız hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki sitemizi ziyaret edin;


www.imajkocum.com

 

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara