Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

Kilo Yönetimi


İdeal kilonuza ulaşmak için bugüne kadar birçok diyet ve yöntem denemiş ve başarısız olmuş olabilirsiniz. Hatta çabalarınız daha fazla kilo almakla sonuçlanmış olabilir. İdeal kilonuza gelmek ve bu kiloda sabit kalmak için neler yemeniz veya yememeniz gerektiğini bilmek yeterli değildir.

Alfa Net Kilo Yönetimi Koçluk Programı kilo hedefinize ulaşmanıza engel olan faktörlerin anlaşılması, ortadan kaldırılması, yeni zihinsel ve fiziksel alışkanlıkların kazanılmasında size yardımcı olur. Bütün koçluk programlarımızda olduğu gibi, kilo yönetimi koçluk programımız da öz güven ve öz saygınızı artırır, gerçekçi hedefler koymanızı sağlar, hedefinize ulaşmak için yapmanız gerekenler konusunda sizi motive eder, hedefe ulaşmanıza engel olan yanlış inançlarınızı saptar ve ortadan kaldırır.

Kilo Yönetimi Koçluk Programımız aşağıdaki etkenlere odaklanır;

  • İdeal kilonuza gelebileceğinize inanmanızı sağlamak. Bu inanç genel olarak kendinizi algılama biçiminiz ve amaçlarınıza ulaşabileceğiniz konusunda öz güveninizle ilişkilidir. Kendinize ait sahip olduğunuz her inanca karşılık gelen bir fiziksel tepki vardır. Bu nedenle öncelikle içinizdeki olumsuz sesten kurtulmalısınız.

  • Birçok insan için kilo yönetimindeki zorluğun kök nedeni bazı duyguları yeme biçimi ile ilişkilendirmiş olmaktır. Kızgınlık, yalnızlık, sıkılmak, stres, suçluluk, sevinç, kutlama, ödüllendirme gibi duygular yiyeceklerle güçlü bağlar kurmuşlardır. Duygusal kontrolünüzü kazandığınız, sizi yemeğe iten duyguları saptadığınız ve belirli duygulara yeni tepkiler vermeyi öğrendiğiniz zaman kilo yönetimi de oldukça kolaylaşacaktır.

  • Kilo yönetimindeki başarınız içinde bulunduğunuz çevrenin özellikleri ve beklentileri ile yakından ilişkilidir. Evinizden işyerinize içinde bulunduğunuz sosyal yaşamın kilo yönetiminizi sabote eden ögeleri anlaşılmalı, çevreniz ve sosyal yaşamınızda hedefinizi destekleyecek yönde gereken değişikliklerin yapılması sağlanmalıdır.

  • Aşırı yeme gereksiniminin nedenlerinin anlaşılması ve davranışların değiştirilmesi kilo yönetimi için zorunludur. Aşırı yemenin zararlarını bildiğiniz halde bundan vazgeçemiyorsanız, gereksinim duyduğunuz zihin-beden holistik yaklaşımı içinde yeni alışkanlıklar edinmektir.

  • Egzersiz yapmak yalnızca kilo kontrolü sağlamaz. Aynı zamanda daha dinç ve enerjik olmanızı sağlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirir, egzersiz sırasında beynin salgıladığı hormonlar sayesinde kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar, stresinizi azaltır, öz güveninizi artırır. Bütün bunlara rağmen bazılarımız için egzersizi yaşamımıza sokmak hemen hemen imkansızdır. Alfa Net egzersizle aranızdaki engelleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olarak kilo yönetimindeki başarınızı güçlendirir.

Misyonumuz yaşamı kolaylaştırmak, güzelleştirmek.

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara