Bulunduğunuz yer ile
         olmak istediğiniz yer arasında köprü


Koçluk ve Danışmanlık Programlarımız

Olumsuz Anılardan Kurtulma


Anıları algılayış biçimimiz şuan yaşamı nasıl deneyimlediğimizi belirler.

Kimi zaman uğraşıp durduğumuz bir problemin bugünün gerçekleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Problem geçmişte yaşanmış bir durumla ilgili duygu ve düşüncelerimizi bugüne taşımamızla ilgilidir.

Beş duyu ile gelen deneyimleri içsel programlarımız aracılığıyla işler ve soyutlarız. Düşüncelerimiz, inançlarımız, değerlerimiz ve “zaman” kavramı bu sayede oluşur. “Geçmiş” yalnızca düşüncelerimizde vardır, artık dış dünyada mevcut değildir. Çünkü geçmiştir.

Her yeni öğrenme, anlayış ve deneyim ile anılarımızı tekrar gözden geçirir ve yeniden düzenleriz. Anılarımız, bizim kurduğumuz yapılar, anlamlar ve yorumlardır. Bu nedenle geçmişte yaşanan bir olay o gün çok üzücü gelirken, bugün yaşanması bir şans olarak görülebilir.

Kötü anıları tekrar tekrar düşünüp yaşamak, bu anıların olumsuz etkisini güçlendirirken zihinsel ve duygusal açıdan bizi güçsüzleştirir, sürekli olarak mutsuzluk üretir.

Anıları bir öğrenme ve ve kaynak edinme olarak yeniden kodlarsak geleceğe olumlu bir bakış açısı geliştirmemiz mümkün olur. Kötü anılar yeniden çercevelendirilerek bugüne olumsuz etki etmesi engellenebilir ve sizin için bir güce dönüştürürlebilir. Olayla ilgili bakışımızı değiştirdiğimiz zaman duygularımız, düşüncelerimiz, algılarımız da değişir.

Geçmişi zihnimizde nasıl kodladığımız bugünü belirler. Çünkü çoğunlukla bugün karşımıza çıkan bir duruma verdiğimiz tepki gerçekte geçmişimize verdiğimiz tepkidir.

Etkisinden kurtulamadığınız olumsuz anıları geçmişte bırakmak veya size umut ve güç veren yeni bir perspektife dönüştürmek isterseniz Alfa Net NLP ve hipnoz tekniklerini içeren koçluk programı aradığınız çözümdür.

Ana Sayfa

Bookmark and Share

0(312) 219 44 01

0(530) 925 10 45

info@alfa-net.net

Mustafa Kemal Mah. 2142.Sk. No:8/7
Eskişehir Yolu - Söğütözü / Ankara